Hakkımızda

Karex; “Deneyimli ve Güvenilir” çözüm ortağınız...

24 yıllık uluslararası ticaret tecrübesi ile plastik ve kimyasal hammaddeler tedariği konusunda uzmanlaşmış olan Karex, hem temel hem de yüksek performanslı gelişmiş plastik hammaddeler, Bio Plastikler ve özel kimyasallarda sürekli kendini güncelleyerek gelişimini sürdürmektedir.

Türkiye de başlayan faaliyetlerin ardından ihracat ve transit ticarette yakalanan başarı ve istikrar, Karex’in bölgesel bir tedarikçi olmasını sağlamıştır. Bu strateji doğrultusunda Karex, 2021 yılında Romanya’da Karex Petrochemical Srl. olarak distribütörlük faaliyetlerine başlamıştır.

Karex, değer yaratmaya yönelik müşteri odaklı anlayışıyla sektörel ihtiyaçları yakından takip eder, uluslararası düzeyde sürdürdüğü iş birliktelikleriyle çözümler geliştirir ve bu hammaddelerin tedariğini sağlar.

Kuruluşundan itibaren geniş bir yelpazede iş birliği yaptığı global hammadde üreticileri ve pazarda uzun yıllara dayanan tecrübesi ile Karex, evrensel etik değerlerden taviz vermeden, iş ortaklarına ve müşterilerine değer katmayı prensip edinmiş, uzun vadeli kalıcı ilişkileri ticari hayatın en önemli olgusu olarak benimsemiştir.

Karex’in özellikle Çin, Taiwan, Güney Doğu Asya, Kore Cumhuriyeti, Merkez Asya ülkeleri , BAE ve Doğu Avrupa bölgesi ile ilişkileri ve iş yapma deneyimleri oldukça gelişmiş düzeydedir. Karex, ülkemizin ve sektörümüzün en önemli iş dünyası kuruluşlarından ikisi olan DEİK ve İKMİB in yönetim kurullarında görev ve sorumluluk alarak deneyimlerini ülke ve sektörümüzün hizmetine sunmaktadır.