YÖNETİM MESAJI

 

KAREX olarak 22 yıllık tecrübemizle ülkemiz, sektörümüz, müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımıza değer katan bir anlayış ile çalışıyor, uzman çözüm ve hizmetler sağlıyoruz.

Sektörel doğruların hızla değişebildiği günümüzde hizmet kalitesini her zaman en üst seviyede tutabilmek ancak dünya ticaretindeki trendleri takip etmek ve sahip olunan bilgileri sürekli güncelleyerek mümkün olmakta. Biz de KAREX olarak sektörümüzü ilgilendiren tüm önemli dinamikleri yakınen takip ediyor, yetkinliklerimizi arttırıyor, yenilikleri takip ederek değişimin tam merkezinde olmaya özen gösteriyoruz. Çünkü “en iyi hizmet için sürekli gelişim ve dönüşüm içinde olmak” KAREX’in olmazsa olmazıdır.

Uzun yıllara dayalı etik ticari faaliyetlerimiz, özellikle Türkiye pazarı hakkındaki güncel ve doğru bilgilendirmelerimiz, pazarın ihtiyaçlarını ortaya koyan analiz ve projeksiyonlarımız, yeni ürün geliştirmek üzere yaptığımız geri bildirimlerimiz sonucunda, global dev üreticilerin Karex’i artık “müşteri” olmanın ötesinde “stratejik ticari ortak” olarak değerlendirmeleri bizim için büyük bir gurur kaynağı olmaktadır.

Firmamızın elde etmiş olduğu bu çok geniş ve etkin global üretici ilişkilerini, yeni ürün geliştirme, güncel pazar bilgileri, tedarik zinciri yönetiminde kalite ve süreklilik, teknik destek, Ar-Ge desteği ve rekabetçi fiyatlarla müşterilerimizin hizmetine sunuyor, stok hizmeti, lojistik çözümler, ödeme kolaylıkları ve tedarikte kaynak ve bölge çeşitlenmesi ve planlaması gibi hizmetlerimizle işbirliğimize değer katıyoruz. Gelecekle ilgili tüm yeni ürün ve iş geliştirmelerimizde, karbon salınımını olabildiğince minimize eden, enerji verimliliğini destekleyen ve çevreye sürdürülebilir olumlu etkiler yapacak ürünlerin tedarikçisi olmak  kalıcı amacımızdır.

2020 yılında yaşamış olduğumuz pandemi tüm alanlarda iş yapış şekillerini ve tedarik zincirini değişime mecbur etmiş, yeni normaller ve doğrular oluşturmuştur. Bu zorlu dönemde planlı ve kesintisiz tedariğin ve tedarikçi seçiminin ne kadar kritik olduğunun önemi de en yüksek seviyede anlaşılmış oldu. Biz KAREX olarak sektördeki 22 yıllık tecrübemizle düzenli müşterilerimiz ile planlı tedarik konusunda oluşturduğumuz sistemler sayesinde bu zorlu süreçte tüm müşterilerimizin hammadde tedariğini aksatmadan ve dramatik fiyat artışlarından en az şekilde etkilenerek üretimlerine devam ettirebilmenin memnuniyetini yaşadık. Müşterilerimiz için global üretici iş ortaklarımız ile birlikte yeni tedarik alternatifleri geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda yeni ürünler geliştirme konusunda da yüksek performanslı yeni hammaddeler ve bio bazlı hammaddeler ile de müşterilerimizin yenilikçi ve sürdürülebilirlik amaçlı iş geliştirme süreçlerine katkıda bulunduk. Ekibimizin ve temas ettiğimiz herkesin sağlını korumaya azami özen ile tatsız bir durum yaşamadan her gün ofisimizde işimizin başında, firmamıza servis sağlayıcı iş ortaklarımız ile birlikte tedarik hizmetimize kesintisiz devam ettik.

Biz de KAREX olarak değişimi doğru okuyabilen, aynı zamanda dönüşebilen, çevreye ve insana saygılı, tüm iş ortakları için değer ve kazanç yaratabilen, paydaşları ve sektöründe saygın, güvenilir, sadece tam zamanında (‘’Just In Time’’) değil aynı zamanda ihtiyaca göre (‘’Just in Case’’) esnek de olabilen uzman bir tedarikçi olarak müşterilerimizin tedarik mimarisinde sağlam bir yapı taşı olmaya devam edeceğiz.

Tüm paydaşlarımız ile birlikte daha yaşanabilir bir dünya için sorumlu bir tedarik anlayışı ile güncel koşullara göre gerekeni yapma azmi ile zorlukları kendimizi geliştirme imkanı görerek etik değerlerden taviz vermeden iş ortaklarımız ile birlikte yolumuza devam edeceğiz.


Saygılarımızla 


Cemil ÇAKAR


Y.K.Başkanı


Cemil Cakar
Cemil Çakar
Y.K. Başkanı